Koniec Wiedźmina z Panią Jeziora

Koniec Wiedźmina z Panią Jeziora

Andrzej Sapkowski to jeden z tych autorów, którzy nie postanowili opisać rzeczywistości, ale skupili się na opisaniu nowego świata. Taki pomysł może być bardzo udanym przedsięwzięciem. Najsławniejsi pisarze na świecie zasłynęli nie z racji tego, że mają doskonałą narrację, ale właśnie z tego, że postanowili zaproponować zupełnie nowy, nieznany jeszcze nikomu świat. Sapkowski stworzył serię Wiedźmin, a została ona zakończona przez część “Pani Jeziora”.

“Pani Jeziora”- co warto wiedzieć na temat książki?

“Pani Jeziora” to ostatnia część Wiedźmina, która opowiada o Ciri. Jest to postać, która przewija się także przez inne tomy Wiedźmina, jednak wtedy jej postać oraz historia nie została jeszcze dokładniej przedstawione. Sapkowski postanowił to zmienić. W ostatniej części można przyjrzeć się postaci nieco bliżej. Dla fanów może to być lekki szok, że ostatnia część nie skupia się na Gerardzie z Rivii, jednak zabieg, jaki zastosował Sapkowski, jest świeżym podejściem. Wiedźmin to historia, w której nie ma miejsce na nudę, a czytelnik może być zachwycony już od pierwszej strony książki, aż do ostatniej.

Saga “Wiedźmin” od Andrzeja Sapkowskiego

Andrzej Sapkowski to Polak, który napisał serię książkową znaną na całym świecie. Jest to opowieść o Wiedźminie, który zajmował się polowaniem na mityczne stworzenia. Jego losy zostały przedstawione nie tylko w serii książkowej, ale też zostały zekranizowane. Obecnie losy Wiedźmina można obserwować również w serialu. Losy Wiedźmina porwały fanów na całym świecie. Warto przekonać się samemu, że seria swoją fabułą zapracowała sobie na tak wielką sławę. Sam Andrzej Sapkowski to natomiast z wykształcenia ekonomista, który zabrał się za pisanie książek dość późno. Jak się jednak okazało, to zajęcie było dla niego bardzo owocne i opłacalne. Sapkowski całe swoje życie spędził w Łodzi, gdzie mieszka też obecnie. Posiada on również od kilku lat honorowe obywatelstwo tego miasta. Warto zapoznać się z jego bestsellerową serią i przekonać się, że jest ona wspaniała.