“Pani Jeziora” Andrzeja Sapkowskiego – minirecenzja siódmej książki o Wiedźminie

“Pani Jeziora” Andrzeja Sapkowskiego – minirecenzja siódmej książki o Wiedźminie

Wiedźmińska saga dobiega końca. Jak potoczą się losy Geralta, Ciri, Yennefer i innych postaci? Mistrz polskiej fantastyki, Andrzej Sapkowski, zaprasza na wielki finał. Oto “Pani Jeziora“, siódmy tom arcypopularnej serii fantasy, która podbiła serca czytelników z Polski i zagranicy. Jak wypada ostatni tom na tle pozostałych części i czy jest godnym zwieńczeniem historii, którą pokochaliśmy? 

Pani Jeziora – ostatni tom wiedźmińskiej sagi. Czy to będzie happy end? 

Pani Jeziora (popularne książki)” jest ostatnią częścią szalenie popularnej sagi traktującej o losach osławionego zabójcy potworów – Geralta z Rivii. Tym razem Andrzej Sapkowski po raz ostatni zabiera nas  na spotkanie z ulubionymi (oraz tymi nieco mniej lubianymi) postaciami. Pisarz kolejny raz dostarcza historii podszytej mrokiem, niewybrednym humorem, a także szalenie interesującej. Siódmy tom zyskał także nieco więcej wątków batalistycznych, a dużą rolę odgrywają podróże w czasie. 

Czego możemy spodziewać się po ostatnim tomie? 

Książki “Wiedźmin” nigdy nie cierpiały na spadki formy. Każdy kolejny tom przysparzał fanom fantastyki prawdziwej uczty literackiej. Podobnie jest w tym przypadku. “Pani Jeziora” odpowiada na pytania postawione w poprzednich częściach, a także doprowadza finału historię, którą śledziły z zapartym tchem miliony czytelników. Andrzej Sapkowski w swoim stylu dostarcza gargantuicznych porcji wrażeń na przemian emocjonujących i wywracających do góry nogami całą fabułę. 

Coś się kończy, coś się zaczyna. “Pani Jeziora” to nie koniec przygody z uniwersum Wiedźmina! 

Kiedy już otrząśniemy się z niezwykłego zakończenia, jakie serwuje nam autor w siódmej części cyklu, warto sięgnąć po kolejne tomy. Tak, choć historia Geralta kończy się na siódmym tomie, to wciąż mamy okazję, aby pozostać w epickim uniwersum Sapkowskiego. To natomiast zasługa książek: “Sezon Burz”, którą napisał autor w roku 2013, czyli niemal 15 lat po wydaniu ostatniej książki o wiedźminie. Interesującą z perspektywy fanów będzie też książka, a właściwe zbiór opowiadań, zatytułowany “Andrzej Sapkowski przedstawia. Wiedźmin. Szpony i kły”.